Pasowowanie na przedszkolaka 26.04.2024 17:31 (UTC)

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Środa 25 listopada była wyjatkowym dniem dla dzieci z naszego przedszkola.  Był to dzień niezapomniany szczególnie dla dzieci, które we wrześniu po raz pierwsz
y przekroczyły progi naszego przedszkola.   W tym dniu od rana panowała atmosfera podekscytowania i oczekiwania na tak ważną uroczystość jaką jest Pasowanie na przedszkolaka. To również
 pierwsze występy dzieci przed całą społecznością przedszkolną. Rodzice nie mogli doczekać się, kiedy zobaczą swoje pociechy, które tak niedawno, często zapłakane, przeżywały rozstanie z najbliższymi, a teraz stoją przed tak dużym wyzwaniem. Występy dzieci przyjęte były gromkimi brawami, co dodawało małym artystom odwagi, a na twarzach zebranych malował się uśmiech i wzruszenie. To, że maluchy spisały się tak dzielnie to zasługa pań, które włożyły dużo starań i serca w przygotowanie uroczystości.

Wreszcie nadszedł najważniejszy moment – dzieci, z przejęciem powtarzały tekst przysięgi za Panią Dyrektor:
,,Od dziś zapnę sam guziki i zawiążę sam buciki.
Sam podniosę, gdy coś spadnie
i posiłki też zjem ładnie.
Bić kolegów już nie będę,
a więc złóżmy tę przysięgę:
od dziś już będziemy tacy,
dają słowo – przedszkolacy.”
Pani Dyrektor każdego pasowała Zaczarowaną Kredką, przeznaczoną do przemienienia zwykłych dzieci w prawdziwych przedszkolaków. Maluchy były bardzo przejęte pasowaniem i z otwartymi buziami oczekiwały na swoją kolej. Również rodzice naszych najmłodszych przedszkolaków przeżywali tę chwilę, bo mogli zobaczyć, jak ich pociechy włączane są w społeczność przedszkolną. A na dowód, że to nie była bajka, każdy otrzymał Dyplom Ślubowania.
Ale to nie koniec atrakcji...W tym dniu wszystkie grupy miały nadane imiona. Nazwy grup wybierały same dzieci w drodze demokratycznych wyborów. W naszym przedszkolu spotkać teraz można: Krasnoludki, Misie, Promyczki, Gwiazdeczki, Wesołe Nutki, które na pamiątkę tego ważnego wydarzenia otrzymały piękne znaczki, z symbolem grupy.
Na zakończenie uroczystości na salę „wjechał” ogromny, płonący tort, co wywołało prawdziwy aplauz wśród dzieci.
Przeżycia i wrażenia tego dnia na długo zostaną w pamięci, a pasowanie na przedszkolaka na stałe zagościło w kalendarzu imprez naszego przedszkola.