Osiągnięcia 20.04.2024 06:25 (UTC)

Osiągnięcia

Nasze przedszkole na przestrzeni lat odnosiło sukcesy w wielu konkursach plastycznych o zasięgu powiatowym i ogólnopolskich. Prace dzieci zajmowały zarówno wyróżnienia jak i I miejsca.
W ramach akcji ,,Czysty Wołomin” organizowanej przez Urząd Miasta ,,Zielona grupa”   z naszego przedszkola w roku szkolnym 2007/08 zajęła II miejsce za realizację projektu ekologicznego ,,Nasza Ziemia” .
W roku szkolnym 2008/09 dwie „zielone grupy” z naszego przedszkola brały udział w projekcie ekologicznym realizując projekty: „Świat roślin” i „Życie w kropli wody” i jedna z grup również zajęła II miejsce za reazlizację projektu.
W roku szkolnym 2008/09 realizowaliśmy projekt „Jestem ciekawy świata” finansowany przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty w ramach rządowego programu wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży.

Bierzemy aktywny udział w różnych imprezach, uroczystościach organizowanych przez naszą Gminę oraz zaprzyjaźnione placówki przedszkolne.

Udział w konkursie plastycznym "Smak ekologicznej żywności"

Przedszkolaki z grupy III  brały  udział w ogólnopolskim konkursie pt. "Smak ekologicznje żywności" organizowanym przez Uurząd Marszałkowski  i zdobyły II miejsce.
Otrzymaliśmy wspaniałe nagrody - domek do ogrodu, zjeżdżalnie, bujaczek i wspaniałe gry edukacyjne. Zuzia Pietraniuk i Amelia Gajcy, których prace zostały w tym konkursie nagrodzone, wraz z wychowawczynią - panią Karoliną Szczepańską odebrały nagrody i dyplomy podczas uroczystości w urzędzie marszałkowskim, były zaproszone również na uroczyste wręczenie podziekowań podczas uroczystości w ZOO.

Więcej informacji na stronie Urzędu Marszałkowskiego:

www.mazovia.pl/konkursy/ekokonkursy/art,2,smak-ekologicznej-zywnosci-wyniki-konkursu.html

Najważniejsze osiągnięcia roku szkolnego 2009/2010

1.    Pozyskanie komputera wraz bogatym oprogramowaniem edukacyjnym dla dzieci w ramach projektu „Z przedszkola w cyfrowy świat z programem Kid Smart”, realizowanego przez Społeczno-Oświatowe Stowarzyszenie „Edukator” i firmę IBM , nad którym honorowy patronat objęła K. Hall - minister Edukacji Narodowej. Projekt rekomendowany przez Marszałka Województwa Mazowieckiego.
2.     „Smak ekologicznej żywności” – zajęcie II-go miejsca w konkursie organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego oraz zdobycie cennych nagród dla dzieci i przedszkola
3.     Konkurs Piosenki o Zdrowiu zorganizowany przez SANEPID – zajęcie II-go miejsca
4.     Uzyskanie przez przedszkole certyfikatu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”
5.     Wizyta przedstawicieli szkół UE w ramach projektu COMENIUS , realizowanego przez SP nr 7

Udział w konkursach, akcjach, projektach:

I. KONKURSY ORGANIZOWANE PRZEZ URZĄD MARSZAŁKOWSKI W WARSZAWIE
1. Smak ekologicznej żywności – zajęcie II-go miejsca
2. Piękno mazowieckiego krajobrazu

II. KONKURSY międzyprzedszkolne i inne
1. „Jan Paweł II w oczach dziecka” – konkurs plastyczny
2. Dyniowe lampiony
3.Bożonarodzeniowe stroiki
4. Ekologiczna kartka bożonarodzeniowa
5. Ekologiczna marzanna
6. Największa plama i pisanka
7. Recykling to ważna sprawa
8. Konkurs Piosenki o Zdrowiu zorganizowany przez SANEPID – zajęcie II-go miejsca
9. Konkurs piosenki organizowany w przedszkolu „Bajka”

III. PROJEKTY REALIZOWANE W PRZEDSZKOLU
1. „Kubusiowi Przyjaciele Natury” – uzyskanie  certyfikatu
2. „Z przedszkola w cyfrowy świat z programem Kid Smart”
3. „Czysty Wołomin”
4. „Nie pal Przy mnie, proszę” – SANEPID

IV. AKCJE  organizowane w przedszkolu
1. Zbiórka makulatury – VI miejsce
2. Zbiórka zużytych baterii
3. Góra grosza
4. Zbiórka pieniędzy dla dzieci z Haiti
5. Zbiórka kocy dla zwierząt w schronisku
6. Zbiórka środków czystości dla powodzian

V. UDZIAŁ w zawodach sportowych
1. Spartakiada „Sportowy przedszkolak” – gr V
2. Przegląd artystyczny „Gwiazdeczki” – gr V
3. II Mistrzostwa w Piłce Nożnej o Puchar Burmistrza – gr V –

VI. WSPÓŁPRACA z innymi placówkami
1. Szkoła Podstawowa nr 7 w Wołominie
2. Szkoła Podstawowa nr 6 w Wołominie
3. Publiczna Biblioteka w Wołominie
4. Powiatowa Komenda Policji w Wołominie
5. Ośrodek Zdrowia – prelekcje i spotkania pediatry z dziećmi, profilaktyka prozdrowotna - Pani doktor Alina Czerska

VII. INNE uroczystości i atrakcje organizowane w przedszkolu
1. Wystawa Ziemniaczanych ludzików – konkurs rodzinny
2. Obchody Dnia Marchewki w ramach projektu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”
3.Konkurs na najpiękniejsze i najzdrowsze kanapeczki w ramach projektu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”
4. Koncert dla mam z okazji Dnia Matki
5. Święto rodziny – festyn pt. „Przygody wesołych muchomorów”
5. Festyn rodzinny – „Święto pieczonego ziemniaka”

„ZIELONE GRUPY”
Bardzo prężnie działają ZIELONE GRUPY, sukcesywnie realizują swój program ekologiczny pod hasłem „Ocalić od zniszczenia”. Celem programu jest zwrócenie uwagi dzieci na ochronę przyrody przed niszczycielskim działaniem człowieka oraz rozwojem cywilizacji. „ZIELONI” odwiedzili już dwa rezerwaty przyrody: w Ostrówku rezerwat Dębina i Grabiczu. Biorą udział w konkursach plastycznych, wykonali też plakat dotyczący ochrony lasu i gazetkę na temat wybranych Parków Narodowych. W toku są przygotowania do wystawienia przedstawienia, konkursu wiedzy ekologicznej i zwiedzania Pomników Przyrody naszego miasta. Uwieńczeniem ich pracy będą wycieczki do Białowieskiego Parku Narodowego i Poleskiego Parku Narodowego.